Najpopularniejsze kolory samochodów w 2021 r.

kolory-samochodów

Trendy w kolorach lakierów samochodowych

Kiedy rozglądasz się po parkingu, prawdopodobnie widzisz mnóstwo różnorodności w kolorystyce innych samochodów. Twój samochód może być dla Ciebie odbiciem Twojej osobowości. Coś, w co inwestujesz czas, pieniądze, myśli w utrzymanie i optymalizację. W związku z tym możesz chcieć trochę rozbłysku na kołach.

Wcześniej producenci skupiali się na technologii i napędzie swoich samochodów, wybierając srebrne, szare i czarne nadwozie. Podczas gdy te kolory podkreślają ostry design samochodu, branża odchodzi od neutralnych kolorów na bardziej kolorowe.

Według raportów, są to trzy najlepsze opcje lakierów do karoserii samochodowych:

  • Średnio-ciemnoszary odcień, ten kolor reprezentuje „nową normalność” szarych karoserii. Jest odważny, elegancki i „przesuwa granice” prawdziwej neutralności. To nie taka szarość z którą może nam się kojarzyć obuwie robocze.
  • Subtelnie stonowany czerwonawy brąz – ten odcień czerwieni reprezentuje siłę połączoną z nowoczesną funkcjonalnością.
  • Głęboki odcień niebieskiego – przywołuje prostą elegancję i wszechstronność. Pasujący do każdej tekstury karoserii, kolor ten reprezentuje przyszłość niebieskiego.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w których jaśniejszy kolor był lepszy – trendy w lakierach samochodowych z 2021 r. stawiają na klasę i głębię. Powyższe odcienie mają na celu podkreślenie eleganckich krzywizn i gładkiej estetyki nadwozia samochodu jako adaptacji klasycznych palet kolorów. Dlatego decydując się na którykolwiek z tych kolorów – choć oznaczony jako modny – nie wyjdzie z mody w najbliższym czasie.